İLLER BANKASI İLETİŞİM NUMARALARI

İLLER BANKASI;

İletişim adresi: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No:12  Çukurambar Çankaya/ANKARA

İletişim irtibat numaraları: 0312 508 70 00

                                          0312 303 30 00

11 haziran 1933 yıllarında kurulan belediyeler bankası olarak belediyeleri temsilen ve  imar faliyetlerini finans etmek amacı ile kurulan bir bankadır. Şehir ve kasabalarımızda yeniden imar ve inşaası önemli görevleri ve sorumlulukları üstlenmiş bir bankadır.Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlıgı’nın ilgili kuruluşudur.

Bir çok devlet kurumlarında hizmet veren iller bankası geçmişten günümüze bir çok birimlere hizmet vermekte olup halen daha bu hizmetlere devam etmektedir.

Verdigi hizmetler;yıllık faliyet raporu,bilanço,kar ve zarar hesaplarını hazırlamakta,açılan kredileri yeniden yapılandırmaktadır.

Bütün bankaların banka iş ve iş verimliligi, Banka defterlerini incelemek,banka kasasını denetlemek,bütçe ve bilanço kayıtlatlra uygunlugunu denetleme görevleri ile hizmet vermektedir.

İller bankasının Bankacılık ve finans,Proje ve mekansal uygulama,üst yapı planlama ve alt yapı hizmetlerinden oluşan uzmanlık alanlara sahiptir.

İller bankası A.Ş özel hukuk hükümlerine tabi ,tüzel kişilige sahip Anonim şirketstatüsündebir kalkınma ve yatırım bankasıdır.

Şuanda belediyelerin ihalelerini açıp şehir planlama ve imar konusundaki yeterli verimliligi dahada arttırmak için halen daha devam eden plan ve projeleriyle yeni bir şehir olma konusunda yardımcı olup her imkanları düşünüp daha verimli hizmetler sunmaktadır.İhalelerde uygulanan faiz oranlarını ihale konusu ve vadesi sonucu belirlenir ve ihaleye açılır.

İhale duyurularını bakanlıgın kendi internet sitesinde duyurular kısmında yayınlanmaktadır.Genel ihale bütçe ve şartnamelerine duyuru ve ihaleler kısmında yer almaktadır.

Yorum yapın