Sosyal Güvenlik Kurumu Telefon Numarası – Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi

Sosyal Güvenlik Kurumu Telefon Numarası – Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi

18 yaşını geçmiş herkes artık çalışma derdine düşüyor. Üniversite okuyan gençler, iş hayatına atılan gençler, iş hayatında olan insanlar, emekliler neredeyse herkes sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri bulunuyor. İşe girdiniz sigortanız yatmadıysa, dul ve yetim aylığı ile ilgili konular aklınıza sosyal sigortalar ile ilgili ne gelirse. Sigortasız işci çalıştıran kurumları da buradan şikayet edebilirsiniz. Sigorta sizlerin geleceğidir, lütfen sigortasız çalışmayalım.

Bunun haricinde üniversite okuyan gençlerin de ailelerinin sigortalarından faydalanmaları için öğrenci belgelerini sunmaları gerekiyor. Yani Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi hemen hemen herkes buraya ulaşmaya çalışıyor. Telefon numalarını merak ediyor. Kimi zaman internet üzerinden telefon numarası bulup ulaşamıyor. Bunların sebepleri de,  çağrı merkezi ne bağlanmıyor olmanız. Muhtemelen bulduğunuz telefon numarası bağlı olduğunuz ilideki sosyal güvenlik kurumu şubesidir. Buraları aramanız size yeterli olmayabilir bunun için Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezini arayınız.

Sosyal Güvenlik Kurumu Telefon Numarası – Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Nedir? Alo Sigortalar Hattı Telefon Numarası Nedir?

Bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü internette yüzlerce sosyal güvenlik kurumu numarası var. Biz sizlere işinizi görebilecek numarayı veriyoruz. Sgk iletişim merkezi: “170”. Bu telefon numarasını hemen ücretsiz bir şekilde arayabilirsiniz. Sigortalılığınız hakkında bir çok soruyu buraya sorabilirsiniz. Ayrıca iş yerinde çalışansanız ve sigortasız olarak çalıştırılıyorsanız da burayı arayarak bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu telefon numarası siz değerli T.C vatadandaşlarına ücretsiz sgk bilgi danışmanız için kuruldu. Yaklaşık günde 25.000 kişi ALO 170 hattını aramaktadır.

ALO 170 Hattını Yurt Dışından Nasıl Arayabilirim?

ALO 170 hattına yurt dışından: +90 216 170 11 22  tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

“Sosyal Güvenlik Kurumu Telefon Numarası – Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi” üzerine bir yorum

  1. merhaba size Amerika Birlesik Devletlerin’den ulasmaya calisiyorum +90 216 170 11 22 nolu telefon numarasinin kullanimda olmadigi bilgisini aliyorum. lutfen bilgi veriniz.

    Cevapla

Yorum yapın