VOLVO MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ NUMARALARI

Volvo 14 Nisan 1927 tarihinde İsveç’in Göteborg şehrinde kurulan otobüs, tır, iş makinesi, otomobil, endüstriyel motorlar ve deniz motoru üretimi yapan firmadır. Kısa sürede ismini duyuran Volvo araçlarında yer alan logo demirin antik dönemde kullanılan simgesidir. Ayrıca İsveç çeliğinin ne kadar sağlam olduğunu göstermek için kullanıldığı da bilinmektedir.

Ayrıca o dönemlerde bir rivayete göre Volvo tasarımlarının çok düz bulunduğunu iddia edenlere Volvo Mühendislerinin cevabı şu şekilde olmuş; ” İsveç çeliğini ancak bu kadar bükebildik.”

Nascar arabalarının içerisinde bulunan çelik kafes sistemini bulan ve üretime geçiren ilk firma olma özelliğini de elinde bulunduran Volvo bu sistemi 1944 yılında piyasaya sürmüştür. Bunlara ek olarak kazalarda en çok can kaybına sebep olan camların sağlam olup olmaması konusunda Volvo firmasının aldığı önemlere göz atalım.

Lamine Cam, iki veya daha fazla cam tabakanın polivinil butiral tabakalar yardımıyla ısı ve basınç altında birleştirilmesi sonucunda üretilir. Kaza anında ön cam veya herhangi bir cam kırılırsa cam kırıklarından kaynaklanacak yaralanmaları önlenmesi için kullanılıyor. 1950’li yıllara gelindiğinde ise ön camın buzlanmasını engelleyen sistemi bulmakla birlikte araçların ön panelini dolduruyorlar ve kaza anında darbeyi emiş gücü ile azaltsın diye kullanılmıştır.

 

Volvo global bir firmadır ve her türlü motorlu araçların üretiminde bulunarak her ürünü tüketici ile karşılaştırmayı hedef ediniyor. Bütün ülkelerde galeri ve teknik servisleri mevcuttur. Volvo teknik servis elemanları ve müşteri temsilcilerimize 7/24 ulaşabilir şikayet, görüş ve önerilerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Ayrıca Volvo teknik ekibimize ulaşabilir araç sorunları veya motorlu araçlarınızın parça veya teknik servisleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Volvo müşteri temsilcisi destek hattı ; 444 48 58 numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Elektronik posta adresimizden de bizlere ulaşabilirsiniz: info@volvocarturkey.com

Yorum yapın